DUKWIN
See offer
4,2 out of 5
★★★★★
★★★★★
75 reviews
| 5 ★ |
|
| 4 ★ |
|
| 3 ★ |
|
| 2 ★ |
|
| 1 ★ |
|
Watch Winder for 2/4/6/8 Automatic Watches, Lockable Watch Winder with Jewelry Storage, Quiet Mabuchi Motor with Piano Lacquer Finish, Built-in Illumination 47*21*46cm(For 8 Watches) Carbon Fibre Watch Winder for 8 Watches
We tested this product
Read our detailed review, ratings and verdict
- 【UNIQUE DESIGN ULTRA-QUIET WATCH WINDER】- DUKWIN automatic watch winder has 8 winding places and 6 storage spaces, giving your watch maximum flexibility. There is also a jewelry storage box at the bottom, which can store the jewelry just taken out. The automatic watch winder adopts a high-quality Japanese Marlboro motor, and high-efficiency movement, reduces the consumption of the watch winding machine, and ensures quiet operation, even at night without affecting your rest.
Similar products
OLEVS
Men's Skeleton Automatic Mechanical Watch — Tungsten Steel, Sapphire Crystal, Blue Dial
- + Skeleton design showcases the movement for a stylish, technical look
- + Automatic self-winding mechanical movement — no battery needed
- + Sapphire crystal offers high scratch resistance
- + Tungsten steel construction for a durable, premium feel
- + Dress/luxury styling suitable for formal occasions
★★★★★
★★★★★
4,5/5
—
54 reviews
See offer
⭐ Très bien noté
Bulova
Men's Two Tone Rectangle Watch One Size Two Tone Black
★★★★★
★★★★★
4,6/5
—
501 reviews
See offer
| Package Dimensions | 60.5 x 59.5 x 34 cm; 12.4 kg |
|---|---|
| Date First Available | 2 April 2025 |
| Manufacturer | DUKWIN |
| ASIN | B0F2T32JX6 |
| Item model number | UY25-YR22C-086-CF |
| Country of origin | China |
| Department | Unisex |
| Best Sellers Rank | See Top 100 in Fashion |
| Display | Analog |
| Watch Movement Type | Automatic |
| Special Features | Automatic Watch Winder with Multiple Storage Spaces and Illumination |
| Power Source | Battery Powered |
| Clasp Type | Push Button Buckle |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Closure Type | Push-Button |
| Style Name | Luxury |
| Item Shape | Square |
| Dial Color | black |
| Face Style | Classic |
| Brand Name | DUKWIN |
| Model Name | UY25-YR22C-086-CF |
| Country Of Origin | China |
| Included Components | Watch and jewellery storage box |
| Model Number | UY25-YR22C-086-CF |
| Item Weight | 12.4 Kilograms |
| Manufacturer Part Number | UY25-YR22C-086-CF |
| Age Range Description | Adult |
| Best Sellers Rank | 89,413 in Fashion (See Top 100 in Fashion) 30 in Watch Winders |
| Customer Reviews | 4.2 4.2 out of 5 stars (75) 4.2 out of 5 stars |
| Band Material Type | Carbon Fibre |
| Case Material Type | Metal |
| Crystal | Crystal |
| Warranty Type | Limited |